Autor Wątek: Domowe studio fotograficzne – światło ciągłe czy błyskowe?  (Przeczytany 976 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Marzec 23, 2013, 19:29:40
Przeczytany 976 razy

Administrator

  • Administrator
  • Zainteresowany

  • Offline
  • ********

  • 37
  • Reputacja
    +0/-0
    • Zobacz profil
Dlaczego wg mnie domowe studio lepiej jest wyposażyć w światło błyskowe niż ciągłe? Odpowiedź jest w zasadzie prosta. Światło lamp błyskowych znacznie łatwiej jest ukierunkować. Światło z popularnych żarówek fotograficznych jest wygodne do niektórych rodzajach fotografii, ale jeśli jednak chce się świecić kierunkowo, to pojawiają się poważne problemy.


Wczoraj jednak podjąłem pewien wysiłek, żeby takie światło skupić w jedną stronę. Na potrzeby mojego domowego studia pozbyłem się tradycyjnego żyrandola. Pozostawiłem jedynie oprawkę na skróconym kablu i wkręciłem 125 watową żarówkę fotograficzną. W moim przypadku, to wygodne rozwiązanie, ponieważ często potrzebuję dużo światła do filmowania czy do prowadzenia transmisji na żywo z sesji fotograficznych. Tym razem chciałem jednak szybko zrobić zdjęcie do projektu Wyzwanie 365. Wziąłem więc trzy kartony po sokach oraz taśmę klejącą i mało gustownie, ale skutecznie skleiłem klosz na żarówkę. Nie obyło się bez przedłużenia klosza czarnym kartonem, aby światło padało tak jak chciałem.

Nie jest to idealne rozwiązanie ale przy wiszącej żarówce zdało egzamin. Trudniej byłoby umocować tą konstrukcję pod innym kątem ale myślę, że byłoby to wykonalne. Nadal jednak jestem zdania, że dużo wygodniejsze do takich celów są lampy błyskowe.

A co Ty o tym myślisz? Wolisz światło ciągłe czy błyskowe? Napisz o tym poniżej.

 

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
pisaczek amazonsolidarnosc stormlife polskiserwersluzb rpg-ug